bambucke a kozie mydlo
08. júla 2019 | Prírodná kozmetika

Poď sa mydliť prírodnými mydlami z Mydlárne

Bambucké mydlo sa výborne vstrebáva a hydratuje pokožku. Zároveň dokáže liečiť rôzne kožné problémy od akné po strie a celulitídu. Kozie mydlo je vhodné hlavne pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou alebo s rôznymi kožnými problémami ako ekzém či psoriáza.

O tom, prečo nie je zdravé používať komerčné sprchové gély som už písala. Jedným so spôsobom je napríklad vyskúšať prírodné mydlá zo Slovenskej mydlárne, ktoré zoženieš na e-shope Pán Green spolu s mnohými ďalšími peknými vecičkami.

Bambucké mydlá

Bambucké maslo sa využíva hlavne v potravinárstve a kozmetike. Je veľmi obľúbené pri výrobe mydiel vďaka obsahu čistiacich zložiek. Výborne sa vstrebáva a hydratuje pokožku. Zároveň dokáže liečiť rôzne kožné problémy od akné po strie a celulitídu. Takisto zvlhčuje a pôsobí protizápalovo.

Bambucké mydlá obsahujú predovšetkým rastlinné oleje, prírodné farbivá, sušené bylinky, esenciálne oleje a samozrejme, bambucké maslo.

bambucke mydlo

bambucke mydlo

Kozie mydlá

Keď som bola malá, môj dedko choval kozy. Pásol ich na lúke za domom a každý večer dojil. Ja s rodičmi a bratom sme potom chodievali k nim a tešili sa na čerstvé kozie mliečko. Vôňa kozieho mydla mi toto obdobie veľmi pripomína. Surové kozie mlieko je naozaj zdravé a obsahuje veľa vitamínov, ktoré pomáhajú pri regenerácii kožného tkaniva a udržiavajú pokožku zdravú.

Takisto pomáha odstrániť odumreté kožné bunky z povrchu kože a hydratuje suchú pokožku.

Kozie mydlo je vhodné hlavne pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou alebo s rôznymi kožnými problémami ako ekzém či psoriáza. Mňa tieto problémy síce netrápia, no mydliť sa kozím mydlom fakt môžem! 🙂

V kozích mydlách sa náchádza čerstvé kozie mlieko, bambucké maslo, rastlinné oleje a karité maslo.

kozie mydlo

kozie mydlo

Čo povieš? Podeľ sa o svoje skúsenosti v komentároch. 🙂

 

Site Author

Som Ekoprincezná

Volám sa Andrea, mám 25 rokov a milujem prírodu. Hlavne tú našu - slovenskú. Trávim v nej väčšinu svojho voľného času behaním, bicyklovaním, lyžovaním, turistikou, alebo len tak. Rovnako rada sa parádim, ako princezná. Ekologicky. Zdravo. V súlade s prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *