krem ponio
16. mája 2019 | Prírodná kozmetika

Zero-waste pleťový krém – minimalizmus a ekológia od Ponio

Ponio vytvorilo univerzálny pleťový krém s prírodným zložením s ľahkou, menej výraznou vôňou vanilky a kokosu.

Stačí jeden

Neznášam mať v kúpeľni milión druhov krémov. Denný, nočný, sérum, na pravé oko, na… Modelky v marketingových kampaniach s dokonalou pleťou sa nám snažia vtĺcť do hlavy, že ich všetky potrebujeme. V prípade, že sme už po tridsiatke, štyridsiatke, alebo “nedajbože” päťdesiatke, potrebujeme ich aspoň tak dvakrát toľko. Nemyslím si.

Ponio vytvorilo univerzálny pleťový krém s prírodným zložením s ľahkou, menej výraznou vôňou vanilky a kokosu. Prečo by si nemala používať komerčné (pleťové) krémy som už písala v článku o masážnej kocke, ako náhrade za telové mlieko.

Tento krém je vhodný pre všetky typy pleti. Ja mám mastnú pleť a po použití nejakého bežného krému z drogérie sa mi pleť mastila ešte viac, napriek tomu, že som mala krém na svoj typ pleti. Nepomohlo.

krem ponio

Menšia eko verzia krému na skúšku

Rozhodla som sa teda investovať do prírodnej varianty. Objednala som si 50 ml krému v kompostovateľnom kelímku, ktorý som si potom doma preliala do vlastnej nádobky – prenosky. Zakúpiť sa dá aj väčšie balenie – 100 ml.

krem ponio prenoska

krem ponio prenoska

Dá sa objednať aj v plaste, ale to už nie je eko. 🙂 Verím, že každý si doma nájde napríklad sklený pohárik jogurtu, kam si krém môže preliať tiež. Výhodou je aj to, že krém v takomto obale je čerstvá handmade záležitosť.

Budeme kamoši?

Zo začiatku používania tohto krému som mala pocit, že mi nesadol a že moju pleť ešte viac mastí. No po pár dňoch som si naň moja pleť zvykla a som s ním veľmi spokojná. Používam ho ráno keď vstanem a večer po tom, ako sa osprchujem. Moja pleť je hydratovaná a nemám na pleti taký ten pocit, že na nej mám vrstvu niečoho “cudzieho.”

Koľko pleťových krémov používaš ty? 🙂

Site Author

Som Ekoprincezná

Volám sa Andrea, mám 25 rokov a milujem prírodu. Hlavne tú našu - slovenskú. Trávim v nej väčšinu svojho voľného času behaním, bicyklovaním, lyžovaním, turistikou, alebo len tak. Rovnako rada sa parádim, ako princezná. Ekologicky. Zdravo. V súlade s prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *