Tycinka na pery Ponio
10. februára 2019 | Prírodná kozmetika

Pery ako med s tyčinkou na pery Ponio

Všetky prírodné tyčinky Ponio sú vyrobené z rastlinných olejov, masiel a voskov. Po nanesení sú pery hydratované a voňavé. Vďaka tyčinke sa ti pery budú rýchlo regenerovať po tom, čo ti ich v zime vyštípe vietor a mráz a v lete zase vysuší Slnko a voda.

V čom ti môže taká drobnosť ako balzam na pery škodiť?

Hlavnou zložkou balzamov na pery je vazelína, ktorá sa vyrába z ropy (už začiatok je strašidelný, čo?). Väčšina týchto balzamov má lákavú vôňu, žiarivú farbu a ešte k tomu aj chuť! Tým, že si budeš tento chutný balzam z pier zlizovať a natierať si ho na pery znova a znova, tvoje pery budú viac a viac vysušené. Za farbu a vôňu balzamu na pery sú zodpovedné ftaláty, ktoré môžu ovplyvniť tvoju hormonálnu sústavu či spôsobiť alergické reakcie. V balzamoch na pery sú taktiež prítomné chemické konzervanty parabény, o ktorých som už písala aj v tomto článku.

Štyri druhy, štyri balzamy na pery

Vanilka & kokos – jemnú, stredne intenzívnu vanilkovo-kokosovú vôňu má táto tyčinka s obsahom olejového extraktu s granátového jablka.

Mäta & pomaranč – svieža, citrusovo-bylinková tyčinka, ktorá obsahuje za studena lisovaný konopný olej.

Mango & zázvor – táto tyčinka mne veľmi nevonia, je taká zemitá, mdlá.. ja v nej dosť cítim hlavne zázvor, ktorý je taký horko-štipľavý. Môžte v nej však nájsť aj vôňu manga či pomaranča.

Melón – tyčinka so sladšou, ovocnou vôňou pripomínajúcou melónové žuvačky, ktoré sme v detstve všetci tak milovali… A moje pery po nej chutia aj frajerovi. 🙂

Liek na popraskané pery

Všetky prírodné tyčinky Ponio sú vyrobené z rastlinných olejov, masiel a voskov. Po nanesení sú pery hydratované a voňavé. Vďaka tyčinke sa ti pery budú rýchlo regenerovať po tom, čo ti ich v zime vyštípe vietor a mráz a v lete zase vysuší Slnko a voda.

tycinka na pery v zime

Tyčinka na perách zanecháva jemný, nelepkavý a bezfarebný film, ktorý veľmi dlho vydrží a nemáš pri ňom potrebu ho oblizovať a chuť ho „zjesť“ ako pri tých komerčných balzamoch na pery z drogérie.

Tyčinka neslúži iba ako balzam na pery. Je možné ju použiť aj na iné, suché miesta na tvári alebo tele, okrem okolia očí.

Ak sa ti článok páčil, neváhaj a komentuj, lajkuj, zdieľaj, prípadne sa podeľ o tvoje skúsenosti v komentároch.

Site Author

Som Ekoprincezná

Volám sa Andrea, mám 25 rokov a milujem prírodu. Hlavne tú našu - slovenskú. Trávim v nej väčšinu svojho voľného času behaním, bicyklovaním, lyžovaním, turistikou, alebo len tak. Rovnako rada sa parádim, ako princezná. Ekologicky. Zdravo. V súlade s prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozri aj toto: