10. júna 2019 | Zero-waste život

Dizajnové zero-waste odličovacie tampóny minimalistka a rebelka

Látkové tampóny fungujú rovnako, ako tie vatové. Ibaže ich po použití nehodíš do koša ale do práčky.

Ekologické odličovanie

Táto recenzia nebude o kozmetike. Táto bude o tom, ako tú kozmetiku dať zo seba dole. Dokonca tak, že pri tom nevznikne žiaden odpad.

Látkové odličovacie tampóny je jedna z vecí, vďaka ktorým sa môj odpad z kúpeľne výrazne znížil. Namiesto kupovania stále nových a nových vatových tampónov z drogérie, ktoré skončia v koši, som sa začala odličovať tými látkovými.

odlicovacie tampony

Zo začiatku mi to prišlo trošku divné, no rýchlo som si zvykla. Látkové tampóny fungujú rovnako, ako tie vatové. Ibaže ich po použití nehodíš do koša ale do práčky. 🙂

Konkrétne tampóniky, ktoré mám od pangreen.sk stačí oprať na 40 stupňov spolu s tvojím ďalším prádlom. Ja si ich dávam ešte aj do vrecúška, aby mi ich práčka “nevypľula” pri okraj bubna, kde by sa už nevyprali.

Ak sa nezvykneš veľmi často maľovať, úplne ti postačia tampóny “minimalistka”.

zero-waste odlicovacie tampony

Jedno balenie obsahuje 3 kusy. No ak bez mejkapu ani nevyjdeš z domu, určite sa ti zíde “rebelka”, ktorá obsahuje 7 kusov tampónov na všetky tvoje rebelské dni v týždni.

zero-waste odlicovacie tampony

Tieto stopercentne bavlnené odličovacie tampóny ti navyše spríjemnia deň vďaka parádnemu dizajnu. Ako veľké plus sú vyrobené na Slovensku zo zvyškov látok.

Čo na nich tiež veľmi oceňujem je dvojitá vrstva froté, vďaka ktorej sú príjemné na dotyk a pri odličovaní neškriabu.

zero-waste odlicovacie tampony

S ich kúpou neváhaj, je to jednorázová investícia, ktorá sa ti vráti späť. 🙂

Site Author

Som Ekoprincezná

Volám sa Andrea, mám 25 rokov a milujem prírodu. Hlavne tú našu - slovenskú. Trávim v nej väčšinu svojho voľného času behaním, bicyklovaním, lyžovaním, turistikou, alebo len tak. Rovnako rada sa parádim, ako princezná. Ekologicky. Zdravo. V súlade s prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *